Kontaktujte nás: 0905 600 780, 0911 678 780,  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Breussova masáž

Breussova masážPrírodný liečiteľ Rudolf Breuss, pochádzajúci z rakúskej Bludenzie, vyvinul energetickú masáž, ktorá sa stala ideálnym doplnkom Dornovej metódy. Breuss je u nás známy 42 dennou liečebnou kúrou proti rakovine. Táto masáž regeneruje medzistavcové platničky, čím rieši široké spektrum zdravotných ťažkostí a mimo iné vedie k odbúravaniu hlboko uložených psychických problémov.

Podľa Rudolfa Breussa neexistujú opotrebované platničky, ale zdegenerované, ktoré sa touto masážou regenerujú. Platnička je ako porézna huba a z 90% je zložená z vody. K dobrej funkčnosti potrebuje nielen vodu (čo znamená dodržiavanie pitného režimu), aby nebola vysušená, ale tiež výživu. Platničky sa regenerujú v noci, preto je dobré sa pred spaním natiahnuť, aby bola chrbtica uvoľnená. Tkanivá sa masážou uvoľňujú, platničky sa môžu optimálne regenerovať a znovu sa nabiť energiou. Pri akútnych problémoch je to často jediná metóda, ktorú klient znesie.

Breussova masážBreussovou masážou chrbtice sa stavce odďaľujú od seba, aby platnička mala dostatok miesta. Automatickým ošetrením akupresúrnych bodov – predovšetkým na meridiáne močového mechúra – sa môžu uvolniť blokády a psychické napätie, a tak sa zosilní účinok masáže. Pri masáži sa používa ľubovníkový (trezalkový) olej, pomocou ktorého sa dokážu platničky regenerovať a znovu nabiť energiou. Ide o za studena vylisovaný olivový olej s ľubovníkom alebo ľubovníkový olej. Tým sa dosiahne nabobtnanie medzistavcových platničiek a dochádza k uvoľneniu nervov, ktoré z oblasti chrbtice vychádzajú do celého tela. Po jemnej masáži sa prikladá na chrbticu nesajúci papier a postupným prikladaním rúk dochádza k magnetizovaniu. Toto umožní, že ľubovníkový olej preniká hlbšie do chrbtice.

 

KONTRAINDIKÁCIE:

  • rakovina kostí a kostnej drene
  • rakovina kože
  • chemoterapia a ožarovanie
  • alergia na ľubovníkový olej (potrebné nahlásiť alergiu, v tom prípade sa použije iný olej)

Upozornenie: Ľubovníkový olej obsahuje hypericín, ktorý v kontakte so slnečnými lúčmi vyvoláva fotosenzibilitu (svrbenie, sfarbenie kože, zápal kože). Preto po Breussovej masáži s týmto olejom neodporúčame opaľovanie ani solárium, a to nasledujúcich 24 hodín po masáži!