Kontaktujte nás: 0905 600 780, 0911 678 780,  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Hrudná chrbtica II.

Tak ako problémy s vyskočenými, vybočenými, alebo len preťaženými stavcami a ich okolia, majú vplyv na vnútorné orgány a našu duševnú rovnováhu, majú vplyv aj na prirodzenú statiku nášho tela. V praxi to znamená, že akýkoľvek problém na našej chrbtici sa odrazí na našom postoji, pohybe, zaťažení kĺbov. Možno ste sa už stretli s niekým, kto sa sťažoval na bolesti kolien a ani lekári nenašli ,,žiadnu vodu v kolene", či nejaký iný známy kolenový problém. Nie je to tým, že by nevedeli ako koleno funguje alebo ako sledovať problémy jednotlivých kĺbov, len im možno nenapadne jednoduchosť riešenia. Stačí, ak človek kvôli bolestiam zmení trochku svoj postoj - prenesie váhu tela dopredu/dozadu a hneď sa zmení aj zaťaženie jednotlivých kĺbov. Každá zmena na chrbtici, každý jeden problém s preťažením akéhokoľvek miesta na chrbte, zmení náš prirodzený postoj, prenesie os tela nie cez stred, ale posunie ju iným smerom a k bolestiam chrbta sa pridajú aj bolesti niektorých kĺbov.

Krčná chrbtica a prvá časť hrudnej chrbtice tj. po stavec Th 7 ovplyvňuje lakťový kĺb a kolenný kĺb zozadu
Hrudná chrbtica od Th 8 po Th 12, celá lumbálna časť a kostrč ovplyvňujú kolenný kĺb spredu, bedrový kĺb, členok z vnútornej a vonkajšej strany a kĺby na prstoch nohy.

THORAKÁLNA - HRUDNÁ CHRBTICA od Th8 - Th12

STAVEC Th8

 • problémy so slezinou a celkové oslabenie imunitného systému
 • bránica

V psychickej rovine: posun znamená strnulosť, neschopnosť prijať životný pohyb, večné starosti o seba a iných, so všetkým a so všetkými. Nemožnosť vyrovnať sa so zmenami ako takými, či už sú to zmeny osobné alebo aj všeobecné, ako sú napríklad -  prechod na euro, zmena vládnucej strany, ale aj menšie zmeny ako napríklad úplné zatvorenie obľúbeného obchodu a pod.

STAVEC Th 9

 • alergie všetkého druhu
 • kožné vyrážky
 • záchvaty
 • nadľadvinky

V psychickej rovine: predstavuje potlačovanie vlastnej agresivity. Prejavuje sa tu známy princíp: môj protihráč, protivník je mojím zrkadlom a vidím v ňom vllastné slabosti. To môže v človeku vyvolávať agresivitu, lebo nikto nemá rád konfrontáciu s vlastnou slabosťou a nedostatkami. Nie vždy sa však treba držať pravidiel, pretože človek má tendenciu sa neskôr do nich zamotať a podriadiť im život. Prestane riešiť konkrétne problémy a vo vnútri sa v ňom stupňuje nenávisť, zlosť a bezmocnosť, ktoré sa aj tak snaží potlačiť, aby sa nemusel konfrontovať s tým, čo cíti.

STAVEC Th10

 • všetky problémy s obličkami
 • arterioskleróza
 • chronická únava

V psychickej rovine: prejavujú sa emocionálne bloky, problémy v akýchkoľvek partnerstvách, ktoré ale nemusí mať na svedomí len tento stavec. Skôr sa to môže prejavovať tým, že Maar alleen al de kans om te spelen en uiteindelijk met gratis gewonnen geld proberen te winnen is al fantastisch!Waar wacht je op? Klik op de banner hier beneden en je kunt direct de software downloaden , een account maken en eventueel een storting en je krijgt tot 50 gratis spins gratis bij Hey Casino. človek nevie prejaviť emócie, bojí sa odhaliť svoje city, pocity, vášne - celkovo môže pôsobiť ako emociálne nezrelý človek.

STAVEC Th11

 • močovod a opäť obličky
 • kožné potiaže, vypadávanie vlasov, akné
 • zažívacie potiaže

V psychickej rovine: jedná sa o problémy a potiaže pri nadväzovaní kontaktov, strach vo vzťahu, úzkostlivosť, neistota, fixácia na vlastné slabosti, stále sebaobviňovanie sa alebo naopak ospravedlňovanie sa typu: no tak čo, ja už som raz taký/á a nič s tým nenarobíš, alebo nič sa s tým nedá robiť. Človek sa bojí pri zoznamovaní sa s novými ľuďmi, že povie, alebo spraví, niečo nevhodné a tak mlčí, alebo až moc ,,tára". Väčšinou to dopadne tak, že nech sa snaží koľko chce, aj tak sa stane presne to, čoho sa obáva.

STAVEC Th12

 • problémy s tenkým črevom, nafúknutie
 • rôzne formy reumatizmu
 • poruchy rastu
 • neplodnosť, vajcovody
 • krvný obeh

V psychickej rovine: jedná sa o bojácnosť, problém vyrovnať sa s minulosťou, naviazanosť na rodičov, partnera, deti, zvieratá, domov, majetok, zamestnanie. Problémom je akýkoľvek začiatok. Zlé znášanie všetkého, čo naruší prirodzenú životnú stabilitu a rovnováhu. Dieťa začne strednú školu a pôjde na internát, manžel začne chodiť na týždňovky, preloženie v práci na inú pozíciu. Všetko to nie sú až tak veľké zmeny, ako si človek pripúšťa.

 

(zdroj informácií: www.zamas.sk)