Kontaktujte nás: 0905 600 780, 0911 678 780,  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Hlísty - Ancylostomy

OCHORENIA SRDCA - CHYBY V DIAGNOSTIKU

MACHOVCI

Predtým, to som ešte nemala rezonančné aparatúru, som sa neprestávala čudovať dobrým výsledkom očisťovania organizmu u ľudí, ktorí mali srdcovo-cievne ochorenia. Dokonca aj u ľudí v predinfarktovom stave alebo s dvomi-tromi postinfarktovými jazvami. Efekt bol ohromujúci. Za dva týždne EKG ukázalo úplný rozpad jaziev na myokardu. Celkový obraz nebol k poznaniu. Kolegovia kardiológovia nemohli pochopiť, vďaka čomu došlo k takýmto zlepšeniam. Vysvetľovala som to na previazanosti meridiánov srdca /jin/ a tenkého čreva /jang/.Tieto dva systémy tvoria spojené nádoby - keď je oslabený jeden, narúša sa funkcia druhého. Prečo sa ale vyčistenie tenkého čreva prejaví tak rýchlo na EKG? Odpoveď som našla pri tomto prípade:

 

KLINICKÁ PRAX:

Pacient, 52 rokov, je sledovaný na prednej moskovskej kardiologickej klinike. Tam mu vystavili túto diagnózu: nedomykavosť mitrálnej chlopne, extrasystoly, myokardionekróza, infarkt myokardu. Navrhujú mu operáciu - výmenu srdcovej chlopne za umelú. Pacient s tým súhlasí. Ale náhle si to rozmyslí a obracia sa na nás. Urobili sme očistu organizmu. Ide to tuho. U pacienta dochádza k častým výkyvom v zdravotnom stave. Čas od času má pocit, že padá zo zrázu, prepadá sa do vzdušnej jamy. Tieto stavy striedal pocit pokoja a vyrovnanosti, kedy sa po celom tele rozlievalo teplo a pacient pociťoval príliv síl. Vtedy pacienta natoľko motivovalo zlepšenie jeho celkového stavu, že začal kondične behať, kúpať sa na zamrznutej rieke, chodiť do sauny a celkovo viesť aktívny život. Začal znova obchodovať, a to vyžadovalo väčšie nasadenie síl. Za rok prišiel znovu, zopakovať kúru. Ale to už sme mali VTR pre diagnostiku i liečbu. Až vtedy sa mi podarilo zistiť, že v oblasti srdca u nášho pacienta je prítomný jediný parazit - Ancylostoma duodenale. Pacient prešiel v našom Centre celkovou liečbou, cíti sa skvele a stále vedie aktívny život. Od liečenia ubehol už rok.

 

KLINICKÁ PRAX

Muž, 56 rokov, obrátil sa na naše Centrum s prosbou o konzultáciu. V Spojených štátoch mu voperovali kardiostimulátor. Pri tom mu nariadili sa krajne šetriť, nevykonávať žiadne fyzické cvičenia, neprevádzkovať šport, nepohybovať sa príliš rýchlo, vyhýbať sa silným emóciám, dokonca mu neradili smiať sa a plakať. To znamená dokonalé obmedzenie životných aktivít. Na VTR diagnostike bola zistená v srdci Ancylostoma. Pacient prekonal liečebnú kúru, samozrejme len medikamentózne, a homeopatickú, pretože rezonančné liečenie (Zapper) pri kardiostimulátore je kontraindikované. Ďalej užíval palinu. Pacient sa začal cítiť lepšie, v oblasti srdca cítil pokoj a kľud, zmizla arytmia. Nakoniec si dokonca zaobstaral bežecký pás na tréning.

 

ČO SÚ Ancylostoma

Ancylostoma je skupina červov niekoľkých druhov, ktoré vyvolávajú ochorenia ankylostomidózu.

Ancylostoma je oblý červ svetlo ružovej farby. Spredu je vidieť ústnu kapsulu, vybavenú dvoma pármi zubov, s ktorých pomocou prehryzávajú steny ciev. Ancylostomy dorastajú dĺžky, v závislosti od druhu, od 7 do 14 mm. Ancylostomy parazitujú vo dvanástorníku človeka, kde sa prichytávajú ku slizničnej vrstve čreva pomocou ústnych kapsúl. Oplodnená samička za deň vyprodukuje až 10 000 vajíčok, ktoré odchádzajú so stolicou do vonkajšieho prostredia. Rozvoj larvičiek je rýchly. Za priaznivých okolností sa z vajíčok liahnu larvy už za 24 hodín. Keď sa dostanú do pôdy, rastú, zvliekajú sa, a zhruba za 4-5 dní prechádzajú do ďalšej fázy. Vtedy už merajú okolo 0,5 mm. Za ďalšie dva dni sa znova zvliekajú a to už sú schopné nakaziť človeka. Preukazujú neobyčajnú životaschopnosť, pretože sú nielen schopné za nepriaznivých podmienok preniknúť hlbšie do pôdy, ale sú tiež schopné vyliezť na steblo trávy do výšky 20-30 cm /N.G. Kamalov, G.M. Maruašvili/. V hĺbke pôdy môžu vyčkávať na lepšie podmienky až niekoľko mesiacov. Ak nemajú zahynúť, musia sa dostať do ďalšieho hostiteľa. Do človeka sa dostávajú cez kožu na chodidlách alebo cez jemnú sliznicu ústnej dutiny. Nakazíme sa, keď chodíme bosí po hline a tráve, alebo keď konzumujeme neumytú zeleninu, popadané neumyté ovocie, jahody a ďalšie bobulové plody. V oboch prípadoch larvičky Ancylostom prehryzávajú steny ciev a s tokom krvi migrujú po celom organizme. Cez kapiláry pľúc prenikajú do alveol, bronchiolov, bronchov, do priedušnice, do hltanu, do hrtanovej záklopky. Nakoniec sa dostávajú do čreva, kde dozrievajú. Počas 4-5 týždňov sú napoly dospelé. Ak sú podmienky v orgánoch, cez ktoré migrujú, vhodné (dostatok krvi, živín a kyslíka), vtedy môžu zostať v danom orgáne dlhú dobu a nevyvíjajú sa.Takto osídľujú srdce, pľúca a iné orgány. V ľudskom tele môžu žiť, v závislosti od druhu, od piatich do pätnástich rokov.

V rannom štádiu nákazy sa môžu prejaviť alergické reakcie, vyrážky, pľuzgiere, typický exantém. V období, keď larvičky migrujú pľúcami, sa objavuje charakteristický Lofflerov syndróm. Vo fáze črevnej sa stretávame s miestnym i celkovým pôsobením parazitov, spojeným so saním krvi. Ancylostoma sú absolútne hematofágoví, keď to poviem ľudovo, krvní upíri. Jedinec môže za 24 hodín spotrebovať 0,005 - 0,1 ml krvi. A pri nákaze o počte 2 000 ancylostom v čreve môže človek stratiť za deň až liter krvi. Aj pri menej masívnych chorobách sú straty krvi celkom značné - priemerne okolo 30 ml krvi za deň. Ancylostomy produkujú sekrét, ktorý znižuje zrážanlivosť krvi. V dôsledku takýchto pravidelných strát krvi vzniká nedostatok železa, rozvíja sa anémia. Nemenej nebezpečný je vplyv toxínov - produktov metabolizmu parazitov - na kostnú dreň /I.A. Kaspovskij, P.P. Plotnikov, 1964.

 

KLINICKÉ PREJAVY ANCYLOSTOMIDÓZY

V migračnej fáze zvyčajne vznikajú svrbiace dermatitídy, katary vrchných dýchacích ciest, bronchitídy. Táto fáza trvá okolo dvoch týždňov. Do mesiaca od nákazy sa môže objaviť nevoľnosť, bolesti brucha, zápcha, a iné poruchy zažívania. HLAVNÝM symptómom ancylostom ale zostáva Anémia, za silného zníženie hemoglobínu a celkového množstva krvi. U chorých sa objavuje slabosť, točenie hlavy, šum v ušiach, zatmievanie pred očami, dýchavičnosť, zníženie chuti do jedla, pridávajú sa depresie, podráždenosť a nespavosť, znižuje sa výkonnosť. Koža a sliznice blednú, vznikajú opuchy. Patologické procesy sa odohrávajú predovšetkým na srdci, v pečeni a v ďalších orgánoch. Pretože sú ancylostomy výhradne krvné "pijavice", zdržujú sa predovšetkým v srdci, kde zostávajú dlho. Predtým, pred objavením VTR diagnostiky, bolo zistiť prítomnosť ancylostom krajne ťažké.

Bolo nutné vykonať veľmi zložité špeciálne vyšetrenia a to z toho dôvodu, že protilátky voči tomuto druhu parazitov SA V KRVI nevyrábajú!!! Ako som písala už skôr, veľká invázia červov priťahuje ďalšie patogény - v produktoch metabolizmu parazitov sa usadia plesne, stafylokoky, streptokoky, chlamýdie. Na ich prítomnosť potom odpovedá imunitný systém.Objavuje sa obranná reakcia organizmu vo forme zápalov. V takýchto prípadoch sú zvyčajne vyslovené diagnózy ako endokarditída, myokarditída, perikarditída. Napríklad plesne sa môžu rozšíriť do všetkých oddielov srdca a zosilniť zápal. Do srdca a pľúc nanosia ancylostomy mechanické nečistoty, zúbkami poškodia steny ciev, sliznice a obaly orgánov.Organizmus sa snaží oddeliť patologický proces zosilnenou spojivovou tkáňou. Výsledkom sú jemné jazvičky a Kalus. Vtedy ancylostomy prejdú na nové miesto, ale "šrámy" zostávajú myokardionekrózy. Bežné vyšetrenie na EKG neodhalí tieto zmeny, a klinická karta pacienta býva zahltená inými symptómami, ktoré vyplývajú z paralelne postihnutých orgánov.Preto sa klinický obraz javí nejasný. Pacient pri tom zo začiatku prakticky necíti bolesť. Čas od času sa objaví a postupne sa objavuje občasná arytmia, nejasné nepríjemné pocity a tlaky na hrudi a sťažené dýchanie. Pri tom aj opakované vyšetrenia na EKG môžu byť v norme. Preto vznikajú ťažkosti v diagnostike.